Unt de Shea nerafinat 100gr Kotys

Unt de shea de prima presa, virgin – obtinut din nucile arborelui de shea (karite) intalnit in savana africana, foarte apreciat pentru proprietatile sale sale nutritive, protectoare si regeneratoare.

Ingrediente:

100% unt de shea virgin, obtinut prin presare, rafinat exclusiv prin procedee mecanice.

Proprietati:

Untul de Shea este hidratant, emolient, regenerant, deosebit de util pentru pielea stresata si uscata. Are factor de protectie soalara in mod natural.

Utilizare:

Se poate folosi ca atare pe piele (de preferat usor umezita), unghii si par sau ca ingredient in diverse compozitii cosmetice.

Tara de origine: Franta. Ambalat in Romania.